To‘lov maqsadini ko‘rsatish bo‘yicha Markaziy bank talablari Hurmatli mijoz!
Sizdan to‘lov hujjatlarida «To‘lov maqsadi» ustunini to‘g‘ri va to‘liq to‘ldirishingizni so‘raymiz. To‘lov maqsadi kodi Markaziy bankning 60-sonli «To‘lovlar maqsadlari» elektron bazasiga mos bo‘lishi kerak, shuningdek, tovar, ish, xizmat nomi, operatsiya mazmuni, shartnoma raqami va sanasi ko‘rsatilishi lozim.
Diqqatingizni shunga qaratamizki, Markaziy bankning talabi asosida noto‘g‘ri yoki to‘liq bo‘lmagan to‘lov maqsadi bilan yuborilgan to‘lov hujjatlari bank tomonidan rad etiladi, joriy yilning 1-dekabridan boshlab esa bunday hujjatlar avtomatlashtirilgan bank tizimi tomonidan avtomatik ravishda rad etiladi.

Требования Центрального банка к указанию назначения платежа Уважаемый клиент!
Просим Вас корректно и полностью заполнять поле «Назначение платежа» в платёжных документах. Код назначения платежа должен соответствовать электронной базе Центрального банка №60 «Коды назначения платежа», а также необходимо указывать наименование товара, работы, услуги, суть операции, а также номер и дату договора.
Хотим обратить ваше внимание, что по требованию Центрального банка Республики Узбекистан, платёжные документы с некорректно или неполностью заполненным назначением платежа будут отклоняться банком, а с 1 декабря текущего года будут автоматически отклоняться системой (автоматизированной банковской системой).