Bank aksiyadorlarining yillik umumiy yig'ilishi 2024-yil 28-iyunda o'tkazilganligi to'g'risida xabarnoma «APEX BANK» AJ aksiyadorlariga
HURMATLI AKSIYADORLAR!
«APEX BANK» aksiyadorlik jamiyati (keyingi o'rinlarda bank deb yuritiladi) bank aksiyadorlarining yillik umumiy yig'ilishi 2024 yil 28 iyun kuni soat 15-00 da Toshkent shahri, Yakkasaroy tumani, Bratislava ko'chasi, 2 – uyda joylashgan bank ofisida o'tkazilishi haqida xabar beradi.
Uchrashuv soat 15:00 da boshlanadi. Uchrashuv ishtirokchilarini ro'yxatdan o'tkazish soat 14:30 da boshlanadi. Aksiyadorlarning yillik umumiy yig'ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo'lgan aksiyadorlar ro'yxati 2024-yil 24-iyun holatiga ko'ra tuziladi.
Elektron pochta manzili va bank veb-sayti – info@apexbank.uz , www.apexbank.uz.
Uchrashuv kun tartibi:
1. Bank hisob komissiyasi tarkibini tasdiqlash;
2. Aksiyadorlar umumiy yig'ilishi reglamentini tasdiqlash;
3. Bank Kengashining 2023-yil yakunlari bo'yicha hisobotini ko'rib chiqish;
4. Bankning moliya-xo'jalik faoliyati va 2024-yilga mo'ljallangan ustuvor vazifalar to'g'risida 2023-yil yakunlari bo'yicha boshqaruvning yillik hisobotini tasdiqlash;
5. Bankning 2023 yilgi yillik hisobotini, bankning 2023 yilgi balansi va daromadlari to'g'risidagi hisobotini tasdiqlash;
6. 2023-yil yakunlari bo ' yicha bankning sof foydasi va zararini taqsimlash;
7. Bank Kuzatuv kengashi a'zolarini saylash;
8. Bank boshqaruvi raisi bilan tuzilgan mehnat shartnomasining amal qilish muddatini uzaytirish;
9. Bankning tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash;
10. Bankning joriy xo'jalik faoliyati davomida affillangan shaxslar bilan tuzilishi mumkin bo'lgan bitimlar ro'yxatini tasdiqlash;
11. Bankning e'lon qilingan aksiyalarining maksimal sonini aniqlash;
12. Bank Ustavining yangi tahririni tasdiqlash;
13. Bankning ichki qoidalariga o'zgartirish va qo'shimchalar kiritish.
Aksiyadorlar navbatdagi umumiy yig'ilishda shaxsni tasdiqlovchi hujjat va yozma shaklda rasmiylashtirilgan ishonchnoma asosida ishtirok etadilar, yuridik shaxs nomidan berilgan ishonchnoma qonun hujjatlarida belgilangan tartibda rasmiylashtirilishi, jismoniy shaxs nomidan berilgan ishonchnoma notarial tasdiqlanishi kerak.
Bank kengashi aksiyadorlar va aksiyadorlarning vakillaridan shaxsni tasdiqlovchi hujjat bilan yig'ilishga, yuridik shaxslarning aksiyadorlari vakillaridan shaxsni tasdiqlovchi hujjat bilan ishonchnoma taqdim etishni so'raydi.
Aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig'ilishida ko'rib chiqilayotgan qo'shimcha ma'lumotlar va hujjatlar bilan Toshkent shahri, Yunusobod tumani, Qashqar ko'chasi, 25B-uyda joylashgan bank ofisiga murojaat qilib tanishishingiz mumkin.

Уведомление о проведении годового общего собрания акционеров Банка 28 июня 2024 года Акционерам АО «APEX BANK»
Акционерное общество «APEX BANK» (далее – Банк), сообщает о проведении годового общего собрания акционеров Банка 28 июня 2024 года в 15-00 часов, в офисе Банка, расположенном по адресу: город Ташкент, Яккасарайский район, улица Братислава, дом-2.
Собрание начинается в 15:00 часов. Регистрация участников собрания начнется в 14:30 часов. Список акционеров, имеющих право на участие на годовом общем собрании акционеров, будет составлен по состоянию на 24 июня 2024 года.
2. Утверждение регламента Общего собрания акционеров;
3. Заслущивание отчета Совета Банка по итогам 2023 года;
4. Утверждение годового отчета Правления по итогам 2023 года о финансово-хозяйственной деятельности Банка и о приоритетных задачах, намеченных на 2024 год;
5. Утверждение годового отчета банка за 2023 год, бухгалтерского баланса и отчета о прибылях и убытках банка за 2023 год;
6. Распределение чистой прибыли и убытка Банка по итогам 2023 года;
7. Избрание членов Наблюдательного совета Банка;
8. Продление срока действия трудового договора заключенного с Председателем Правления Банка;
9. Утверждение организационной структуры Банка;
10. Одобрение перечня сделок, которые могут быть заключаны с аффилированными лицами в ходе текущий хозяйственной деятельности Банка;
11. Определение максимального количества объявленных акций банка;
12. Утверждение новой редакции Устава Банка;
13. Внесение изменений и дополнений во внутренние положения Банка.
Акционеры принимают участие на очередном общем собрании на основании документа, удостоверяющего личность и доверенности оформленном в письменном виде, доверенность, выданная от имени юридического лица, должна быть оформлена в установленном законодательством порядке, доверенность, выданная от имени физического лица должна быть удостоверена нотариально.
Ознакомиться с дополнительной информацией и документами рассматриваемыми на очередном общем собрании акционеров можно обратившись в офис банка расположенный по адресу город Ташкент, Юнусабадскийрайон, улица Кашгар, дом-25Б.