APEX BANK Ustav kapitalini 500 milliard so‘mgacha oshirdi 2024-yilning 26-dekabr holatiga ko‘ra, «APEX BANK» ustav kapitali 500 milliard so‘mga yetdi. Bu O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining ustav kapitali bo`yicha minimal talablariga to‘liq mos keladi va bankimizning barqarorligi hamda ishonchliligini tasdiqlaydi.
APEX BANK — O‘zbekiston moliyaviy bozorida yangi ishtirokchi bo‘lib, faoliyatining dastlabki kunlaridan boshlab yuqori darajada xizmat ko‘rsatish va barcha moliyaviy operatsiyalarning barqarorligini ta'minlashga intilmoqda.
Bankimiz taqdim etilayotgan xizmatlarning xavfsizligi va ishonchliligini ta'minlash maqsadida qat'iy nazorat va korporativ boshqaruv standartlariga rioya qiladi.
Maqsadimiz — har bir mijoz uchun ishonchli moliyaviy hamkor bo‘lish. Biz kichik va o‘rta biznesni rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlaymiz, innovatsiyalarni joriy etishni rag‘batlantiramiz va bank xizmatlarini soddalashtirish, qulay va ommabop qilishga harakat qilamiz.
"Biz zamonaviy texnologiyalarni faol joriy etib, mijozlarimiz uchun qulay, innovatsion va ommabop moliyaviy yechimlar taklif qilmoqdamiz. Bugungi kunda poytaxt bo`ylab 140ga yaqin «APEX BANK» bankomatlari faoliyat ko‘rsatmoqda. Ular zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlangan bo‘lib, turli operatsiyalarni amalga oshirishda xavfsizlik va qulaylikning yuqori darajasini ta'minlaydi. Ishonamizki, bank taraqqiyoti O‘zbekistonda bank xizmatlari sifatini va qulayligini oshirishga turtki bo`ladi. Bank ustav kapitalini 500 mlrd so`mga oshirib, nafaqat regulyator talablariga javob beramiz, balki mijozlar ehtiyojlariga yo‘naltirilgan va ularning kelajagini ta'minlaydigan bank qurishga tayyor ekanligimizni namoyon qilamiz", — deydi «APEX BANK» AJ boshqaruvi raisining o‘rinbosari Sergey Gimadiyev.

На 26 декабря 2024 года уставной капитал «APEX BANK» вырос до 500 миллиардов сумов. Это полностью соответствует требованиям Центрального банка Республики Узбекистан по минимальному размеру капитала, что подтверждает устойчивость и надежность нашего банка. APEX BANK — новый игрок на финансовом рынке Узбекистана, с первых дней своей работы мы стремимся обеспечить высокий уровень обслуживания и стабильность всех операций.
Банк придерживается строгих стандартов регуляторного контроля и корпоративного управления, чтобы гарантировать безопасность и надежность предоставляемых услуг.
Наша цель — стать надежным финансовым партнером для каждого клиента. Мы поддерживаем развитие малого и среднего бизнеса, стимулируем внедрение инноваций и стремимся делать банковские услуги простыми, удобными и доступными.
«Мы активно внедряем современные технологии, предлагая физическим и юридическим лицам удобные, инновационные и доступные финансовые решения. На сегодняшний день по столице функционируют около 140 банкоматов «APEX BANK», оснащённые современными технологиями, которые обеспечивают высокий уровень безопасности и удобства при выполнении различных операций. Мы уверены, что наше развитие способствует повышению доступности и качества банковских услуг в Узбекистане. Достигнув уставного капитала в 500 миллиардов сумов, мы не только соответствуем регуляторным требованиям, но и демонстрируем нашу готовность строить банк, который будет ориентирован на потребности клиентов и обеспечивать их будущее», — отметил Сергей Гимадиев, Заместитель Председателя Правления АО «APEX BANK».