Aksiyadorlarning qarori bilan «APEX BANK» AJning ustav kapitali qo'shimcha ravishda 150 milliard so'mga oshirildi. Shunday qilib, joriy yilning 28 avgust holatiga ko'ra «APEX BANK» AJ ustav kapitali 250 mlrd.so'mni tashkil etdi., O'zbekiston Respublikasi Markaziy bankining minimal talablari bilan, 200 mlrd.so'm.
«APEX BANK» AJ O'zbekistonda moliyaviy hisobotlarning shaffofligini, yuqori mahsuldorlik va xavfsizlikni ta'minlash, shuningdek, biznes jarayonlarining moslashuvchanligi va samaradorligini yaratish maqsadida Oracle Flexcube dasturiy yechimlarini o'z biznes jarayonlariga kiritgan birinchi banklardan biri bo'ldi. «APEX BANK» AJ bozorda yuqori sifatli xizmatni taqdim etishga va o'z mijozlari uchun ishonchli sherik bo'lishga intiladi.

Согласно бизнес-стратегии - руководство АО «APEX BANK» объявляло ранее о планах акционеров увеличить уставной капитал банка. Также ранее, ЦБ Узбекистана, были установлены требования к минимальному размеру уставного капитала коммерческих банков, который с 1 сентября текущего года должен составлять не менее 200 млрд. сум.
Решением акционеров, уставной капитал АО «APEX BANK» банк был дополнительно увеличен на 150 млрд. сум. Таким образом, по состоянию на 28 августа текущего года уставный капитал АО «APEX BANK» составил 250 млрд. сум., при минимальных требованиях ЦБ РУз, в 200 млрд. сум.
АО «APEX BANK» стал одним из первых банков в Узбекистане внедрившим в свои бизнес-процессы программные решения Oracle Flexcube, в целях обеспечения прозрачности финансовой отчетности, высокой производительности и безопасности, а также создания гибкости и эффективности бизнес-процессов. АО «APEX BANK» стремится предоставлять на рынке высококачественный сервис и быть надежным партнером для своих клиентов.